Keby si raz dospelí skúsili sadnúť na rovnako veľkú stoličku, na akej v pomere k svojmu telu nútia sedávať svoje deti, bolo by to určite naposledy.
Prvé samostatné sadnutie si dieťaťa na nočník obdivuje celá rodina. Stolička však pre nás v okamihu, kedy naša ratolesť dokáže sedieť sama, už zaujímavá nie je. Nejaká stolička sa vždy nájde...

Nastaviteľná stolička „ JITRO "
- ako je už z jej názvu zrejmé, môže sa prispôsobiť rôznym výškam pracovných a jedálenských stolov i rôznym vekovým kategóriám - od školákov až po dospelých. Doba používania stoličky nie je potom limitovaná vekom, či hmotnosťou človeka, ale iba šírkou panvy. Pri práci v sede sa človek musí opierať nohami o zem alebo podnožku. Dieťa sediace na nevyhovujúcej stoličke sa snaží inštinktívne dotknúť zeme aspoň prstami jednej nohy a pritom sa nemôže oprieť. Výsledkom toho je nesprávne zakrivenie chrbtice. Naviac dochádza k stlačovaniu mäkkých tkanív v podkolení a znižovaniu prietoku krvi v cievach v tejto oblasti, čo okrem negatívneho zdravotného dopadu, má i veľký vplyv na pohodlie a sústredenie dieťaťa. Dieťa je nekľudné a snaží sa tento tlak uvoľniť kopaním nôh alebo častým striedaním polôh pri jedle i písaní. Menšie deti sú dokonca na stoličkách pre dospelých nútené kľačať. Oči sú i pri podloženom vankúši u menších i väčších detí v nesprávnej výške nad doskou stola, čo môže viesť aj k vzniku očných vád.

Kúpou stoličky JITRO zabezpečíme zdravý vývin našich detí.


Farba 1 - prírodné bez laku
Farba 2 - morené a farbené

Cenníky produktov JITRO:
Jitro stolička / farba 1

132 €

Jitro stolička / farba 2 139 €
Jitro pultík drevený/farba1,2 30 €
Podrúčky /farba 1,2 18 €
Jitro detské gaťky s popruhami 27 €
Sedák samostatný 7 €
Podnožka s tyčou 10 €
Ceny platné od 24.9.2012

PDF s montážou schémouJednoduché farby


Detské farbyPre deti do 2 rokov

Rastie s dieťaťom

buk, čerešňa, mahagón, biela (pôvodné farby) / Farba 1
červená, oranžová, zelená, modrá a čierna (nové farby) / Farba 2